Kelkit Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (Şirinevler)
Kelkit
İSTANBUL
Kelkit
İSTANBUL (Sütlüce)
Kelkit

Kelkit Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Gümüşhane - 29

Telefon Alan Kodu

456

Otogar Sayısı

0

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane’nin 6 ilçesinden biri de Kelkit ilçesidir.

7. Yüzyılda Peçeneklerin önderi Kilki Bey’den adını alan ilçenin halkı Türkmen/Çepnilerinden oluşmaktadır. Ayrıca farklı dönemlerde burada “Kerkit” adında bir kavmin yaşadığı da rivayet edilmektedir. Bununla birlikte Kelkit Nehri’nin adı antik çağların kaynaklarında “Lykos” ve Ermenice “Kayl” olarak anılmaktadır.

Doğusunda Köse İlçesi, batısında Şiran ilçesi, kuzeyinde Gümüşhane ili, güneyinde Erzincan yer alan Kelkit ilçesi, Gümüşhane il merkezine 35 km. uzaklıkta yer almaktadır.

2015 nüfus sayımına göre ilçenin nüfusu 43,362 olarak belirlenmiştir. Gümüşhane otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçlarıyla Kelkit’e ulaşım sağlanabilmektedir.

Kelkit’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Gümüşhane otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Kelkit Otobus Firmaları

Kelkit Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Kelkit Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Kelkit Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Kelkit Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kelkit Otobus Bileti Almak için Kelkit Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Kelkit Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Trabzon - Kelkit 50 TL
Erzincan - Kelkit 20 TL
.
Hazırlanıyor...