Keçiborlu Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Isparta - 32

Telefon Alan Kodu

246

Otogar Sayısı

0

Batı Akdeniz bölgesinde, Göller yöresinde yer alan Isparta’nın tarihi ilçelerinden biri de Keçiborlu ilçesidir.

Tarihi, Isparta ile aynı dönemlere denk gelen ilçe, M.Ö 6. Yüzyıldan itibaren yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlanmıştır. HititİyonLidyaPersHelenRoma-Bizans imparatorlukları gibi dönemlere tanıklık eden Keçiborlu, bu dönemden sonra Anadolu Selçukları tarafından ele geçirilmiş ve Teke Aşireti’ne bağlı Türkmenler bölgeye yerleşmeye başlamışlardır.

Selçuklu İmparatorluğunun yıkılmasından sonra Hamitoğulları Beyliği’ne bağlanan Keçiborlu, bu dönemden sonra Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiştir. Isparta il merkezine 30 km. uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu 14,051 olarak hesaplanmıştır.

Tarım ve hayvancılık üzerine kurulu ekonomiye sahip olan ilçeye gitmek için Isparta otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçları kullanılmaktadır.

Keçiborlu’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Isparta otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Keçiborlu Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Keçiborlu Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Keçiborlu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Keçiborlu Otobus Bileti Almak için Keçiborlu Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Keçiborlu Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Antalya - Keçiborlu 30 TL
Adapazarı - Keçiborlu 100 TL
Dinar - Keçiborlu 20 TL
Denizli - Keçiborlu 50 TL
Adana - Keçiborlu 170 TL
Hazırlanıyor...