Kargı Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
42 Evler
Kargı
İSTANBUL
Kargı
Alibeyköy
Kargı
İSTANBUL
Kargı
Alibeyköy
Kargı

Kargı Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Çorum - 19

Telefon Alan Kodu

364

Otogar Sayısı

0

Çorum’un bir ilçesi olan Kargı da yine uzun tarihler öncesine tanıklık eden bir yerleşim yeridir.

Türklerden önce ilçenin adının “Blaene” olduğu kaynaklarda yer almaktadır. XVI. yy.’ın ilk çeyreğine gelindiğinde Türklerin eline geçen Kargı, 1936 yılına kadar zaman zaman Osmancık’a bazen de Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlanmıştır.

1956 yılında ilçe statüsü kazanan Kargı, Tosya’dan alınarak Çorum’a bağlanmıştır. Tulum peyniri ve bamya, ilçenin kültürel ve ekonomik değerleridir. Kızılırmak’ın beslediği zengin topraklar sayesinde tarım gelişmeyi başarmıştır.

Çorum il merkezine 76 km. uzaklıkta yer alan Kargı’nın nüfusu 2015 sayımlarına göre 15,441 olarak belirlenmiştir. Çorum otobüs bileti alarak şehir merkezinden ilçeye hareket eden araçlarla ulaşım sağlanmaktadır.

Kargı’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Çorum otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Kargı Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Kargı Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Kargı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kargı Otobus Bileti Almak için Kargı Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Kargı Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
İstanbul - Kargı 100 TL
Hazırlanıyor...