Karayazı Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Karayazı

Karayazı Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Erzurum - 25

Telefon Alan Kodu

442

Otogar Sayısı

0

Erzurum’a bağlı Karayazı ilçesi, ülkemizin doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır.

Tarihi kökeni çevre yerleşim yerleriyle aynı olan ilçenin adı, coğrafi yapısından dolayı düzlük olmasından ve üzerine karın yağmasından dolayı “Kar Yazı” sözcüğünden türetilerek verilmiştir. 1938 yılına kadar Hınıs’a bağlı bir köy olan Karayazı, bu dönemden sonra ilçe statüsü kazanmıştır.

Doğal yapısı ve tarihin önemli Rus Savaşı’nda gösterdiği fedakarlıklarıyla ön plana çıkan ilçe, Erzurum il merkezine 78 km. uzaklıkta yer almaktadır. 2015 nüfus sayımına göre Karayazı’nın nüfusu 29,137 olarak belirlenmiştir. Erzurum otobüs bileti alarak merkezden hareket eden ilçe minibüsleriyle Karayazı’ya ulaşım sağlanmaktadır.

Karayazı’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Erzurum otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Karayazı Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Karayazı Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Karayazı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Karayazı Otobus Bileti Almak için Karayazı Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Karayazı Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Gebze - Karayazı 200 TL
İstanbul - Karayazı 200 TL
.
Hazırlanıyor...