Karamürsel Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Kocaeli - 41

Telefon Alan Kodu

262

Otogar Sayısı

0

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin Karamürsel ilçesi, “Uygarlıkların Bahçesi” namıyla ön plana çıkan bir yerleşim yeridir.

Türklerin Anadolu’ya geldikleri dönemlerde ilk yerleştikleri yer olması bakımından ve bölgeden geçen medeniyetler bakımından çok fazlasıyla zengin olması bu unvanı almasını sağlamıştır. Gerek doğal güzellikleri gerekse de tarihi derinliği ile ön plana çıkan Karamürsel, adını Türklerin ilk Kaptan-ı Deryası olan Deniz kumandanı “kara” lakaplı Mürsel Alp'inden almıştır. 2015 nüfus sayımına göre 55,169 nüfusa sahip olduğu tespit edilen ilçenin Kocaeli il merkezine uzaklığı 53 km’dir.

Karamürsel’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Kocaeli otobüs bileti fiyatını sizlere sunar. 

Karamürsel Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Karamürsel Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Karamürsel Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Karamürsel Otobus Bileti Almak için Karamürsel Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Karamürsel Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Fatsa - Karamürsel 120 TL
Ankara - Karamürsel 60 TL
.
Hazırlanıyor...