Karakoçan Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Karakoçan
İSTANBUL
Karakoçan
İSTANBUL
Karakoçan
İSTANBUL
Karakoçan
İSTANBUL
Karakoçan

Karakoçan Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Elazığ - 23

Telefon Alan Kodu

424

Otogar Sayısı

0

Doğu Anadolu bölgesinde, Elâzığ iline bağlı olan Karakoçan ilçesi, 1936 yılında ilçe statüsü kazanmıştır.

İlçe sınırları içerisinde tarihi bir yer bulunmamasına karşın, ilçeden 12 km. uzaklıkta ilçe ile Mazgirt (Tunceli) sınırları arasında bulunan “Bağin Kalesi” bölgenin uzun dönemler öncesinde yerleşim yeri olarak kullanıldığını göstermektedir.

Peri Çayı üzerinde yer alan kale, tarih ile doğal güzelliklerin zarafetini görenlere sunuyor. Elazığ’ın doğal güzellikler anlamında en zengin ilçelerinden biri olan Karakoçan’da Kalecik Barajı Çamlığı, Beyaz Çeşme Mesire Yeri, Güzelbaba Ormanı gibi yerler, yaz aylarında yerli halk tarafından en sık uğranılan yerlerdir.

Elazığ il merkezine 77 km. uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu, 2015 sayımlarına göre 28,075 olarak belirlenmiştir. Elazığ otobüs bileti alarak merkezden hareket eden ilçe minibüsleriyle Karakoçan’a ulaşım sağlanabilmektedir.

Karakoçan’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Elazığ otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Karakoçan Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...