Karaçoban Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Karaçoban
İSTANBUL
Karaçoban

Karaçoban Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Erzurum - 25

Telefon Alan Kodu

442

Otogar Sayısı

0

Doğun Anadolu bölgesinde, Erzurum’a bağlı bir ilçe olan Karaçoban, geçmişi M.Ö 1400 yıllarına kadar uzanan bir yerleşim yeridir.

İlçe kurulduğu ilk dönemlerde uzun süre İranlıların egemenliği altında kalmış, daha sonra Bizanslıların hakimiyeti altına girmiştir. 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi’nden sonra da Selçukların eline geçerek Türk topraklarına dahil edilmiştir. Daha sonra da Osmanlı imparatorluğunun toprakları arasına katılmıştır.

Osmanlı dönemlerinde Kürt, Türk ve Ermenilerin yaşadığı bir yerleşim yeri olan Karaçoban, Rusların 1917’de ülkemizin doğu topraklarına saldırmasından sonra Ermeniler Rus tarafına geçmişler, 1920’de yapılan anlaşmayla birlikte Kürtler ve Türkler, Ermenilerin boşalttıkları yerlere yerleşmişlerdir.

Verimli topraklara sahip olan Karaçoban, Erzurum il merkezine 93 km. uzaklıkta yer almaktadır. 2015 nüfus sayımına göre ilçenin nüfusu 24,000 olarak hesaplanmıştır. Erzurum otobüs bileti alarak merkezden hareket eden ilçe minibüsleriyle ilçeye ulaşım sağlanmaktadır.

Karaçoban’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Erzurum otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Karaçoban Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

Hazırlanıyor...