Kahramanmaraş Hakkında

Plaka Kodu

46

Telefon Alan Kodu

344

Otogar Sayısı

0

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş, 1925 yılında "İstiklal Madalyası" aldıktan sonra önceki ismi "Maraş" a ek olarak "Kahraman" ismini alarak 7 Şubat 1973 yılında Kahramanmaraş olarak isim değiştirmiştir.


Türk tarihinin önemli bir kenti olan şehirde yaşamın ilk olarak Üst Paleolitik Çağda başladığı kaynaklarda geçmektedir. Konumu itibariyle gözde bir kent olması, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmasını etkilemiştir.

İl plaka kodu 46 olan il Türkiye'nin en kalabalık on sekizinci şehridir. 2014 itibarıyla 1.089.038 kişinin yaşadığı tespit edilmiştir.

Çevre illerden gelen yolcuların yapılan karayolu yenilikleri sayesinde otobüs ile çok rahat seyahat edebildiklerini söylemek gerekiyor. 

Kahramanmaraş'a nasıl gidilir?

Kahramanmaraş otobüs bileti veya Kahramanmaraş yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Kahramanmaraş otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Kahramanmaraş Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Kahramanmaraş Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Kahramanmaraş Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kahramanmaraş Otobus Bileti Almak için Kahramanmaraş Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Kahramanmaraş Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Adana - Kahramanmaraş 30 TL
Konya - Kahramanmaraş 70 TL
Kayseri - Kahramanmaraş 35 TL
Ankara - Kahramanmaraş 80 TL
İzmir - Kahramanmaraş 100 TL
Hazırlanıyor...