Kağızman Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Kağızman
Alibeyköy
Kağızman
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
KAĞIZMAN
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
KAĞIZMAN
İSTANBUL
Kağızman
İSTANBUL
Kağızman
Alibeyköy
Kağızman

Kağızman Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Kars - 36

Telefon Alan Kodu

474

Otogar Sayısı

0

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars’ın bir diğer ilçesi de Kağızman’dır.

Erken Demir Çağı’na dayanan bir geçmişe sahip olan ilçe, bir dönem Urartu egemenliği altında kalmış, daha sonra sırasıyla Persler, Arsak Krallığı, Romalılar, Parthlar ve Sasaniler Krallığının egemenliği altına girmiştir.

MS 7. Yüzyılda Arapların egemenliği altına giren Kağızman, 1877-78 Osmanlı-Rus Harbi'nde Rusların egemenliği altına girmiş, 1918’de yapılan anlaşma ile Ruslar çekilmiştir. İlçede yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında, Erken Demir Çağı, İlk Tunç Çağı, Demir Çağı dönemlerinden kalma bir yerleşim yeri olduğu tespit edilmiştir.

Kars il merkezine 76, Iğdır il merkezine 96, Erzurum il merkezine ise 125 km. uzaklıkta yer alan Kağızman’ın nüfusu, 2015 sayımlarına göre 46,031 olarak hesaplanmıştır. Kars otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ile araçlarıyla Kağızman’a ulaşım sağlanabilmektedir.

Kağızman’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Kars otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Kağızman Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Kağızman Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kağızman Otobus Bileti Almak için Kağızman Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Kağızman Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Denizli - Kağızman 220 TL
.
Hazırlanıyor...