Isparta Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (Esenler)
ISPARTA
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ISPARTA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ISPARTA
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ISPARTA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ISPARTA
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ISPARTA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ISPARTA

Isparta Hakkında

Plaka Kodu

32

Telefon Alan Kodu

246

Otogar Sayısı

0

Akdeniz bölgesinin kuzeyinde, Antalya Bölümü, Göller bölgesinde yer alan Isparta, Paleolitik dönemlerden kalma bir kenttir.

Şehrin Doğusunda Eğirdir, kuzeyinde Atabey ve Gönen ilçeleri, batısında Burdur illeri bulunmaktadır. Bölgenin ilk yerleşimcileri, tarih kaynaklarına göre M.Ö. 2000'lerde Luvi ve Arzava topluluklarıdır.

O dönemden günümüze gelinceye kadar Isparta'da birçok egemenlik hüküm sürmüştür. Frigler, Lidyalılar, Persler ve Makedonyalılar daha sonra Roma ve Bizanslıların egemenliği altına giren şehirde, o günlere dair izleri görmek mümkündür. Günümüz modern yapılanmalarından payını alan Isparta, karayolu taşımacılığında oldukça stabil bir kenttir.

İl plaka kodu 32 olan Isparta, 2014 verilerine göre 228.730 nüfusa sahiptir. Çevre illerden şehre gelenlerin genellikle otobüs firmalarını tercih etmeleri, terminalinin sürekli hareketli olmasını sağlamaktadır. 

Isparta'ya nasıl gidilir?

Isparta otobüs bileti veya Isparta yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Isparta otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Isparta Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...