Isparta Otobüs Seferleri

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
ISPARTA
SİLİVRİ
ISPARTA
İSTANBUL (Esenler)
ISPARTA
İSTANBUL(Alibeyköy)
ISPARTA
İSTANBUL (Esenler)
ISPARTA
İSTANBUL (Esenler)
ISPARTA
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ISPARTA
İSTANBUL(Alibeyköy)
ISPARTA
Isparta Hakkında

Akdeniz bölgesinin kuzeyinde, Antalya Bölümü, Göller bölgesinde yer alan Isparta, Paleolitik dönemlerden kalma bir kenttir.

Şehrin Doğusunda Eğirdir, kuzeyinde Atabey ve Gönen ilçeleri, batısında Burdur illeri bulunmaktadır. Bölgenin ilk yerleşimcileri, tarih kaynaklarına göre M.Ö. 2000'lerde Luvi ve Arzava topluluklarıdır.

O dönemden günümüze gelinceye kadar Isparta'da birçok egemenlik hüküm sürmüştür. Frigler, Lidyalılar, Persler ve Makedonyalılar daha sonra Roma ve Bizanslıların egemenliği altına giren şehirde, o günlere dair izleri görmek mümkündür. Günümüz modern yapılanmalarından payını alan Isparta, karayolu taşımacılığında oldukça stabil bir kenttir.

İl plaka kodu 32 olan Isparta, 2014 verilerine göre 228.730 nüfusa sahiptir. Çevre illerden şehre gelenlerin genellikle otobüs firmalarını tercih etmeleri, terminalinin sürekli hareketli olmasını sağlamaktadır. 

Isparta'ya nasıl gidilir?

Isparta otobüs bileti veya Isparta yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Isparta otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Hazırlanıyor...