İnegöl Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Bursa - 16

Telefon Alan Kodu

224

Otogar Sayısı

0

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’ya bağlı İnegöl ilçesi, sanayi bakımından ilin en gelişmiş ilçelerindendir.

Bununla birlikte Bursa’nın en büyük dış ilçesi olarak da göze çarpan ilçenin Yenişehir Havalimanı’na 25 km. uzaklıkta yer alması, ilçenin daha fazla rağbet görmesini etkileyen nedenlerdendir.

İlçenin isminin tam olarak nereden ve hangi tarihlerden geldiği bilinmemektedir. Ancak bununla birlikte halk arasında yayılan efsaneye göre daha önceki adı “İnek Göl” iken zaman içerisinde telaffuz değişimine uğramasıyla “İnegöl” adını almıştır.

Kent Müzesi ve Çitli Maden suyu, ilçenin turizmde en önde görünen yerleridir. Bursa il merkezine 40 km. mesafede yer almaktadır. 2015 sayımlarına göre İnegöl’ün nüfusu 249,091 olarak belirlenmiştir.

Bursa otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe minibüsleriyle ve güzergah üzerinden otobüs ile İnegöl’e ulaşım sağlanmaktadır.

İnegöl’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Bursa otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

İnegöl Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının İnegöl Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen İnegöl Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

İnegöl Otobus Bileti Almak için İnegöl Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların İnegöl Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Ankara - İnegöl 39 TL
Eskişehir - İnegöl 19 TL
Antalya - İnegöl 76 TL
Erzincan - İnegöl 150 TL
Erzurum - İnegöl 160 TL
Hazırlanıyor...