Ilgın Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ILGIN
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ILGIN
İSTANBUL (Esenler)
ILGIN
İSTANBUL (Esenler)
ILGIN

Ilgın Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Konya - 42

Telefon Alan Kodu

332

Otogar Sayısı

0

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın Ilgın ilçesinin tarihi ilk çağ dönemlerine kadar uzanmaktadır.

 Ilgın ve çevresinde yapılan yüzeysel araştırmalar sonucunda, Argıthanı, Eldeş Höyük, ve Başhöyük’te Kalkolitik (M.Ö. 5500-3000)  döneminden kalma seramikler bulunmuştur. Ilgın bölgesi, Hititlerin kurduğu bir bölge olup, kuruluşundan sonra çok farklı medeniyetlere tanıklık ederek günümüze kadar ulaşmıştır. Hititlerden sonra Fryeyler, Likyalılar Pers, Büyük İskender İmparatorluğu, Roma ve Bizans egemenliği altına girdikten sonra 10. Yüzyılda Arap Müslümanların egemenliği altına girmiş, daha sonra Selçuklar ve Osmanlıların egemenliği altına girerek günümüze kadar ulaşmıştır. Turistik yerleri ve kaplıcalarıyla ön plana çıkan Ilgın’ın nüfusu 2015 sayımına göre 55,484 olarak belirlenmiştir. İlçenin Konya il merkezine uzaklığı 86 km’dir.

Ilgın’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Konya otobüs bileti fiyatını sizlere sunar. 

Ilgın Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Ilgın Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Ilgın Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Ilgın Otobus Bileti Almak için Ilgın Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Ilgın Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
İstanbul - Ilgın 110 TL
Afyonkarahisar - Ilgın 40 TL
Denizli - Ilgın 70 TL
İzmir - Ilgın 70 TL
Elazığ - Ilgın 150 TL
.
Hazırlanıyor...