Iğdır Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
IĞDIR
Alibeyköy
IĞDIR
İSTANBUL
IĞDIR
Alibeyköy
IĞDIR
İSTANBUL
IĞDIR
İSTANBUL
IĞDIR
Alibeyköy
IĞDIR

Iğdır Hakkında

Plaka Kodu

76

Telefon Alan Kodu

476

Otogar Sayısı

0

Doğu Anadolu Bölgesi'nin Erzurum - Kars Bölümü'nde yer alan Iğdır, tarihi geçmişiyle uzun dönemlere tanıklık eden illerimizden biridir.

Ermenistan, Azerbaycan ve İran ile sınır komşu olan il, stratejik bakımdan önemli bir noktada yer almaktadır. Şehrin bazı yerlerinde yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında bulunan buluntular, Iğdır'ın tarih öncesi zamanlarda yerleşim yeri olarak kullanıldığını göstermektedir.

M.Ö. 5000-4000 yıllarında Hurriler ve Hurrilerden sonra Mittaniler, Hititler, Asurlular, Kimmerler, Medler, Persler, Sümerliler ve Subailer Orta Asya'dan gelerek buraya yerleşmişlerdir.

Çok sayıda egemenlik değiştiren kent, günümüze geldiğinde turizm dünyasınca pek tercih edilmeyen bir il olduğu için diğer şehirlere göre sönük kalmaktadır. Ancak karayolu ulaşımı, şehirde stabil durumdadır. İl plaka kodu 76 olan Iğdır'ın nüfusu 2014 sayımlarına göre 132,110'dur.

Iğdır'a nasıl gidilir?

Iğdır otobüs bileti veya Iğdır yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Iğdır otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Iğdır Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...