Güroymak Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
GÜROYMAK
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
GÜROYMAK
İSTANBUL
Güroymak
İSTANBUL
Güroymak
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
GÜROYMAK
İSTANBUL
Güroymak
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
GÜROYMAK
İSTANBUL
Güroymak

Güroymak Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Bitlis - 13

Telefon Alan Kodu

434

Otogar Sayısı

0

Doğu Anadolu bölgesinde, Bitlis’in bir ilçesi olan Güroymak, Kürtçe adıyla “Norşin” uzun dönemler öncesine dayanan bir geçmişe sahiptir.

İlçe Muş Ovası ile aynı dönemlere yani 4 -9. Yüzyıllarda Mamigonyan Ermeni beyliğine bağlı olmuştur. Bu dönemden sonra farklı egemenlikler altına giren ilçe, 967 yılında Bizans egemenliğine, bu dönemden kısa bir süre sonra ise Diyarbakır Beyliği’nin egemenliği altına girmiştir.

Dönemler değiştikçe Norşin’in hakimiyeti de farklı egemenliklerin eline geçmişti. Diyarbakır Beyliği’nden sonra Dilmaçoğlu ve Sökmenli beyliklerinin eline geçerek günümüze kadar gelmiştir. Daha önce Norşin Kasabası’nın merkezi “Çukur” adı verilen nahiyeye bağlanmış 1960 yılında çıkartılan yasa ile Güroymak adını kazanarak ilçe olmuştur.

2015 nüfus sayımlarına göre 46,428 nüfusa sahip olduğu tespit edilen ilçe, Bitlis il merkezine 22 km. uzaklıkta yer almaktadır. Bitlis otobüs bileti alarak kent merkezinden hareket eden ilçe minibüsleriyle Güroymak’a ulaşım sağlanmaktadır.

Güroymak’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Bitlis otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Güroymak Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...