Gökçeada Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Çanakkale - 17

Telefon Alan Kodu

Otogar Sayısı

0

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’ye bağlı Gökçeada, bir ilçe olmakla birlikte, Türkiye’nin en büyük adası olma özelliğine sahiptir.

Ege Denizi’nin kuzeyinde yer alan ada, Saroz Körfezi’nin girişinde yer almaktadır. Tarihi uzantısı oldukça geçmiş dönemlere kadar uzanan adanın ilk olarak kimler tarafından kurulduğu bilinmemektedir. Ancak çok farklı isimler burada egemenliklerini kurmuşlar. 2011-12 yıllarında Gökçeada-İstanbul uçak seferleri yapılmış ancak bu yıldan sonra herhangi bir ticari uçuş gerçekleştirilmemiştir.

Turizm dünyası adına önemli bir konuma sahip olan ilçe Çanakkale il merkezine 50 km. uzaklıkta yer almaktadır. 2015 nüfus sayımlarına göre Gökçeada’nın nüfusu 8,906 olarak hesaplanmıştır. Çanakkale otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ada araçlarıyla ulaşım sağlanabilmektedir.

Gökçeada’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Çanakkale otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

.
Hazırlanıyor...