Gerze Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
GERZE
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
GERZE
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
GERZE
İSTANBUL
GERZE
İSTANBUL
GERZE

Gerze Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Sinop - 57

Telefon Alan Kodu

368

Otogar Sayısı

0

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un Gerze ilçesinin tarihi geçmişi, antik dönemlere kadar uzanmaktadır.

Tarihte farklı isimlerle anılan ilçenin bilinen isimlerinden bazıları Zagora, Gürzühatun, Savetova, Argibete isimleridir. Paflagonya, Hitit, Frig, Kimmer, Lidya, Pers, Büyük İskender, Roma ve Bizans İmparatorluklarının egemenliğine gibi önemli medeniyetlere tanıklık eden Gerze, 1214 yılında I. İzzettin Keykavus döneminde Selçukların egemenliğine girmiştir. 1459 yılında Osmanlı egemenliği altına giren Gerze, günümüzde doğal güzellikleri ve kültürel miraslarıyla ulaşan Karadeniz’in güzel yerlerinden biridir. 2015 nüfus sayımına göre 22,623 nüfusa sahip olduğu tespit edilen ilçe, Sinop il merkezine 39 km. uzaklıktadır.

Gerze’ye nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Sinop otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Gerze Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Gerze Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Gerze Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Gerze Otobus Bileti Almak için Gerze Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Gerze Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Samsun - Gerze 30 TL
İstanbul - Gerze 120 TL
.
Hazırlanıyor...