Gelibolu Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
GELİBOLU
İSTANBUL (SELİMPAŞA TESİS)
GELİBOLU
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
GELİBOLU
İSTANBUL
Gelibolu
İSTANBUL (SELİMPAŞA TESİS)
GELİBOLU
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
GELİBOLU
İSTANBUL
Gelibolu
İSTANBUL (SELİMPAŞA TESİS)
GELİBOLU

Gelibolu Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Çanakkale - 17

Telefon Alan Kodu

286

Otogar Sayısı

0

Tarihinde sürekli olarak önemli bir yerleşim yeri olarak kendinden söz ettiren Gelibolu, Çanakkale’nin bir ilçesidir.

Tarihi hakkında bilgiler olsa da ilk olarak kimler tarafından kurulduğu bilinmemektedir. Troya kenti kadar eski olan Gelibolu’nun önceki adının “Critote” olduğu tarihi kaynaklarda yer almaktadır. Yunan koloni zamanında yeniden bir isim değişikliğine uğrayan yerleşim yeri, “güzel şehir” anlamına gelen “Kallipolis” adını almıştır.

Farklı kaynaklarda yer alan bilgilerde ise Gelibolu’nun bu dönemlerde Galat yerleşimi olmasından dolayı isminin “Galliopolis” olduğu bildirilmektedir. Gelibolu yarımadası, “Çanakkale Şehitliği”nin bulunmasından dolayı en çok ziyaretçi çeken ilçedir.

İl merkezine 37 km. uzaklıkta yer alan Gelibolu’nun nüfusu 2015 sayımlarına göre 44,131 olarak hesaplanmıştır. Çanakkale otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden çok sayıda tur firması ve ilçe minibüsleriyle ulaşım sağlanabilmektedir.

Gelibolu’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Çanakkale otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Gelibolu Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Gelibolu Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Gelibolu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Gelibolu Otobus Bileti Almak için Gelibolu Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Gelibolu Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Çorlu - Gelibolu 95 TL
.
Hazırlanıyor...