Erzurum - Çat Otobüs Biletleri

6186 KM

Süre

00:00 SAAT

En Ucuz Fiyat

0 TL
Arama yaptığınız güzergahta herhangi bir sefer bulunamamaktadır. Dilediğiniz güzergaha en yakın Alternatif Rotaları aşağıda inceleyebilirsiniz.

  • Alternatif olarak Erzurum Çat güzergahına göz atabilirsiniz.

Biletbayi.com olarak, Erzurum'dan Çat'a en ucuz otobüs seferlerini ve en önemli otobüs firmalarını sizler için bir araya topladık. Gitmek istediğiniz güzergah üzerinde otobüs sefer saatleri ve fiyatlarını karşılaştırıp, en uygun fiyatı bulabilirsiniz.
Erzurum Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinin en büyük kenti Erzurum, tarihi kökeni Doğu Roma İmparatorluğu dönemine kadar uzanmaktadır.

Kaynaklarda yer alan bilgilere göre kentin ilk isminin "Theodosiopolis" olduğu ve bu ismi Doğu Roma İmparatoru II. Theodosius'dan (408-450) aldığı bildirilmektedir. Günümüze gelene kadar pek çok egemenliklerin altında kalan şehir, modern yapılanmalardan nasibini almış bir kenttir.

İl plaka kodu 25 olan Erzurum'da 2015 nüfus sayımı verilerine göre 762.321 nüfusa sahip olduğu tespit edilmiştir. Çevre illerden kente gelenlerin genel olarak tercih ettikleri yolculuk tipi otobüs yolculuğudur.

Bu anlamda kolaylıkla Erzurum otobüs bileti bulmak için sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz. En ucuz otobüs bileti bulmak için karşılaştırma ekranından yararlanabilirsiniz.

Erzurum'a nasıl gidilir?

Erzurum otobüs bileti veya Erzurum yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Erzurum otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Çat Hakkında

Erzurum ile Erzincan sınırları arasında yer alan Çat ilçesi, ilk olarak Osmanlı döneminde “Bağlıca Beldesi” civarında kurulmuş, I. Dünya Savaşı’ndan sonra Kiğı ilçesine bağlanmış, daha sonra coğrafi konumu nedeniyle Erzincan’ın Tercan ilçesine bağlanmıştır.

1939 yılına gelindiğinde ise Çat, Aşkale ilçesine bağlanmış, 1946 yılına gelindiğinde “Oyuklu Mahallesi” adıyla Erzurum merkeze bağlanmıştır. 1954 yılında ise ilçe statüsüne çıkmıştır. Palandöken Dağları’nın güneybatısında yer alan ilçe, etrafı dağlık ancak yerleşim yeri arazi şeklindedir. Bu da ilçeye farklı bir doğal güzellik sunmaktadır.

Doğusunda Tekman ilçesi, Batısında Tercan ilçesi, kuzeyinde Erzurum ili ve Güneyde Bingöl ili, Karlıova ve Yedisu ilçeleriyle çevrili olan Çat, Erzurum il merkezine 52 km. uzaklıkta yer almaktadır.

İlçenin nüfusu, 2015 sayımlarına göre 17,842 olarak belirlenmiştir. Erzurum otobüs bileti alarak, merkezden hareket eden Çat minibüsleriyle ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir.

Çat’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Erzurum otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Çat Kalkışlı Popüler Firmalar

Hazırlanıyor...