Erdemli Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Mersin - 33

Telefon Alan Kodu

324

Otogar Sayısı

0

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’e bağlı bir ilçe olan Erdemli, 15. Yüzyılda Anadolu’ya gelen Türkmen aşiretlerinden “Erdemoğulları” tarafından kurulmuştur.

İlçenin adının da buradan geldiği tahmin edilmektedir. 1954 yılında ilçe olan Erdemli, doğal güzellikleri bakımından incelenmesi gereken güzelliklerle dolu bir yerleşim yeridir. Doğuda Mersin, batıda Silifke, kuzeyde Karaman ili ve güneyde Akdeniz ile çevrili olan ilçe, Mersin il merkezine 35 km. uzaklıkta yer almaktadır.

Astropikal iklim'inin hâkim olduğu ilçenin nüfusu, 2015 sayımlarına göre 134,114 olarak belirlenmiştir. Mersin otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden Erdemli araçlarıyla ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir.

Erdemli’ye nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Mersin otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Erdemli Otobus Firmaları

Erdemli Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Erdemli Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Erdemli Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Erdemli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Erdemli Otobus Bileti Almak için Erdemli Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Erdemli Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Kayseri - Erdemli 70 TL
Ankara - Erdemli 60 TL
Adana - Erdemli 25 TL
İzmit - Erdemli 120 TL
Siverek - Erdemli 100 TL
.
Hazırlanıyor...