Edremit Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
EDREMİT
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
EDREMİT
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
EDREMİT
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
EDREMİT
İSTANBUL (Esenler)
Edremit
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
EDREMİT
İSTANBUL (Alibeyköy)
Edremit
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
EDREMİT

Edremit Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Balıkesir - 10

Telefon Alan Kodu

266

Otogar Sayısı

0

Ege denizi kıyısında konuşlandırılmış Edremit, Türkiye turizminin önemli noktalarından bir yerdir.

Balıkesir’e bağlı olan ilçe, zeytincilik alanında oldukça aktif bir yer olmakla birlikte turizmin tercih edilen Altınoluk ve Akçay beldelerini de barındırmaktadır. Kaz Dağları ile ünlü olan ilçe, Antik Çağ’da kurulmuştur. Bu dönemlerde “Adramytteion” adı ile anılan yerleşim yerinin tam olarak MÖ 1443 yılında Pidasus adı ile Burhaniye İskelesi civarındaki Karataş Mevkiinde kurulduğu tarihi kaynaklarda yer almaktadır.

Kaz Dağları ile Edremit Körfezi arasında yer alan Edremit, Balıkesir merkezine 74 km. uzaklıkta yer almaktadır. 2015 nüfus sayımlarına göre 140,857 nüfusa sahip olan ilçeye ulaşım Balıkesir otobüs bileti alınarak şehir merkezinden hareket eden otobüs ve minibüslerle sağlanmaktadır. Ayrıca Çanakkale ve İzmir güzergahlarından da ilçeye ulaşılabilmektedir.

Edremit’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Balıkesir otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Edremit Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...