Eceabat Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ECEABAT
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ECEABAT
İSTANBUL (SELİMPAŞA TESİS)
ECEABAT
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ECEABAT
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ECEABAT
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ECEABAT

Eceabat Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Çanakkale - 17

Telefon Alan Kodu

286

Otogar Sayısı

0

Marmara bölgesinde, Çanakkale iline bağlı bir ilçe olan Eceabat, Çanakkale Boğazı’nın sahil kesimine kurulan bir yerleşim yeridir.

Tarih öncesi Balkanlardan gelen Trakların ilk olarak buraya yerleştiği farklı kaynaklarda yer almaktadır. M.Ö II. yy. ‘da İran egemenliğindeyken, V. yy’de Pers savaşları'na tanıklık eden Eceabat hakkında tarihçi Strabon’un verdiği ifadelere göre ilk yerleşimcileri Lesboslular yani Midillilerdir.

Tarihi boyunca farklı isimlerle anılan ve farklı egemenliklerin işgaline tanıklık eden Eceabat, 1354’te Orhan Gazi’nin oğlu Süleyman Paşa döneminde Türklerin eline geçerek günümüze kadar gelmiştir.

Çanakkale il merkezine 5 km. uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu 2015 sayımlarına göre 9,088 olarak hesaplanmıştır. Çanakkale otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçlarıyla ulaşım sağlanabilmektedir.

Eceabat’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Çanakkale otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Eceabat Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...