Diyarbakır Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
DİYARBAKIR
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
DİYARBAKIR
İSTANBUL
DİYARBAKIR
İSTANBUL
DİYARBAKIR
İSTANBUL
DİYARBAKIR
İSTANBUL
DİYARBAKIR
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
DİYARBAKIR
Alibeyköy
DİYARBAKIR

Diyarbakır Hakkında

Plaka Kodu

21

Telefon Alan Kodu

412

Otogar Sayısı

0

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en eski kentlerinden olan Diyarbakır, MÖ 200'de Amidi Asur hükümdarı Adad-Nirari'ye ait bir kılıç kabzasında şehrin adı "arama"Amid"arama" ya da "arama"Amidi"arama" olarak geçmektedir.


Her dönem konumu itibari ile önemli bir kent olmayı başaran şehrin surları dünyaca meşhurdur. Çin seddinden sonra dünyanın en uzun surları olan Diyarbakır Surları, geçtiğimiz yıl içerisinde UNESCO (Dünya Mirasları Listesi)'ya dahil edilmişti.

Kent, modern yapılanmalarıyla dikkat çekicidir. 9000 yıllık bir geçmişe sahip olan Diyarbakır'ın il plaka kodu 21'dir. Yapılan 2014 sayımına göre nüfusu 1.635.048 olarak tespit edilmiştir.

Karayolu açısından gayet olumlu olan kente, çevre illerden ve uzak illerden yılın her günü otobüs seferleri düzenlenmektedir. Diyarbakır otobüs bileti bulmak ve satın almak için sitemizden arama yaparak en uygun otobüs bileti fiyatlarını bulabilirsiniz.

Diyarbakır'a nasıl gidilir?

Diyarbakır otobüs bileti veya Diyarbakır yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Diyarbakır otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Diyarbakır Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Diyarbakır Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Diyarbakır Otobus Bileti Almak için Diyarbakır Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Diyarbakır Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Düziçi - Diyarbakır 80 TL
Ağrı - Diyarbakır 80 TL
Adana - Diyarbakır 79 TL
.
Hazırlanıyor...