Didim Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (Esenler)
Didim
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
DİDİM
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
DİDİM
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
DİDİM
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
DİDİM

Didim Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Aydın - 9

Telefon Alan Kodu

256

Otogar Sayısı

0

Turizm dünyasının yakından bildiği yerlerden biri olan Didim, Ege bölgesinde yer alan Aydın ilinin bir ilçesidir.

İlçe, doğudan Muğla, Güllük Körfezi ve Akbük Koyu, batıda ve güneyde Ege Denizi, kuzeyde Bafa Gölü ve Menderes Nehri ile sınırlandırılmış, kuşbakışı bakıldığında yarım ay şeklinde bir görünüme sahiplik etmektedir.

Tarihi geçmişi MÖ 8000 yıllara Neolitik Çağ’a kadar uzanan ilçe, kurulduğu tarihten itibaren Persler, Roma ve Bizanslılar gibi önemli egemenliklerin hakimiyeti altında kalarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında, farklı dönemlere ait buluntular elde edilmiştir. Didim, Aydın il merkezine 73 km. mesafede yer almaktadır. 2015 sayımlarına göre ilçenin nüfusu 73,827 olarak hesaplanmıştır.

Aydın otobüs bileti alarak güzergah üzerinden ulaşılabildiği gibi Muğla ve Aydın merkezinden hareket eden minibüs ve otobüslerle de gidilebilmektedir.

Didim’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Aydın otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Didim Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...