Dereli Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
DERELİ
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
DERELİ

Dereli Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Giresun - 28

Telefon Alan Kodu

454

Otogar Sayısı

0

Karadeniz bölgesinde, Giresun’un bir ilçesi olan Dereli, tarihi kaynaklarda yer aldığına göre Yar Ali Bey adından birinin tımar yeri olarak kullandığı bir yer olduğu geçmektedir.

1500’lü yıllarda, Yar Ali, tımar yeri için 400 has akçe vergi ödüyordu. Türk 1397 yılında Türkmen beyi Bayram Şah'ın torunu Emir Oğlu Süleyman tarafından fethedilen Dereli, bu dönemden sonra Türk yurdu olarak kalmıştır. İlk yerleşim yeri olması tarihi ise milattan öncesi yıllara kadar uzanmaktadır.

1958 yılında ilçe statüsüne kavuşan ilçenin yerinde daha önce birkaç Türkmen evi ve Rum dükkanı bulunmakta idi. Bu dönemlerde merkez, “Dölçukuru” adında bir köy idi.

Giresun’un güneyinde yer alan ilçenin il merkezine uzaklığı 20 km. dir. 2015 nüfus sayımına göre ilçenin nüfusu 20,215 olarak belirlenmiştir. Ekonomisi fındık üzerine dayansa da genç kesim, daha çok gurbetçi hayatı yaşamaktadır.

Giresun otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe minibüsleriyle Dereli ilçesine ulaşım sağlanmaktadır.

Dereli’ye nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Giresun otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Dereli Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...