Denizli - Çardak Otobüs Biletleri

5236 KM

Süre

23:30 SAAT

En Ucuz Fiyat

12 TL
Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
DENİZLİ
Çardak
DENİZLİ
Çardak
DENİZLİ
Çardak
DENİZLİ
Çardak
DENİZLİ
Çardak
Denizli Hakkında

Ege bölgesinin incilerinden biri olan Denizli, tekstil ürünleri ve horozu ile meşhur ilimizdir.


Turizm dünyasınca da çok fazla tercih edilen kent, Pamukkale termalleri ile meşhurdur. Kentin geçmişi oldukça uzun dönemler öncesine dayanmaktadır. Tarih kaynaklarında yer alan bilgileri incelediğinizde ve şehirde tarihi kalıntılara göz attığınızda da bu gerçeği net bir şekilde görebilirsiniz.

Turistik kent Denizli, modern destinasyonların en çok görüldüğü yerlerdendir. İl plaka kodu 20 olan kentin 2015 itibarıyla 993.442 nüfusa sahip olduğu tespit edilmiştir.

Otobüs yolculuğu için oldukça ideal bir kent olan Denizli'ye özellikle yaz aylarında sık sık seferler düzenlenmektedir. Ucuz otobüs bileti arayanlar, sitemizden Denizli otobüsü aratması yaparak rahatlıkla yolculuk yapabilirler.

Denizli'ye nasıl gidilir?

Denizli otobüs bileti veya Denizli yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Denizli otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Çardak Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’ye bağlı Çardak ilçesi, 1105 yılında “Maymun Dağı” eteklerinde kurulmuştur.

İlçeye ilk yerleşenlerin “Körin Aşireti” olduğu tarihi kaynaklarda yer almaktadır. Ortaçağ yerleşim yeri olan Çardak, bu dönemlerde hayvancılıkla uğraşan bir yerli halka sahipti. Halk, hayvanlarını güneşten korumak için evlerinin yanında çardaklar kurarak gölgelik olmasını sağlamaktaydılar. İlçenin adı da buradan gelmektedir.

Denizli il merkezine 51 km. uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu, 2015 nüfus sayımlarına göre 8,906 olarak belirlenmiştir. Denizli otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe minibüsleriyle Çardak’a ulaşım sağlanabilmektedir.

Çardak’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Denizli otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Çardak Kalkışlı Popüler Firmalar

Hazırlanıyor...