Denizli - Çal Otobüs Biletleri

5236 KM

Süre

00:00 SAAT

En Ucuz Fiyat

0 TL
Arama yaptığınız güzergahta herhangi bir sefer bulunamamaktadır. Dilediğiniz güzergaha en yakın Alternatif Rotaları aşağıda inceleyebilirsiniz.

  • Alternatif olarak Denizli Çal güzergahına göz atabilirsiniz.

Biletbayi.com olarak, Denizli'dan Çal'a en ucuz otobüs seferlerini ve en önemli otobüs firmalarını sizler için bir araya topladık. Gitmek istediğiniz güzergah üzerinde otobüs sefer saatleri ve fiyatlarını karşılaştırıp, en uygun fiyatı bulabilirsiniz.
Denizli Hakkında

Ege bölgesinin incilerinden biri olan Denizli, tekstil ürünleri ve horozu ile meşhur ilimizdir.


Turizm dünyasınca da çok fazla tercih edilen kent, Pamukkale termalleri ile meşhurdur. Kentin geçmişi oldukça uzun dönemler öncesine dayanmaktadır. Tarih kaynaklarında yer alan bilgileri incelediğinizde ve şehirde tarihi kalıntılara göz attığınızda da bu gerçeği net bir şekilde görebilirsiniz.

Turistik kent Denizli, modern destinasyonların en çok görüldüğü yerlerdendir. İl plaka kodu 20 olan kentin 2015 itibarıyla 993.442 nüfusa sahip olduğu tespit edilmiştir.

Otobüs yolculuğu için oldukça ideal bir kent olan Denizli'ye özellikle yaz aylarında sık sık seferler düzenlenmektedir. Ucuz otobüs bileti arayanlar, sitemizden Denizli otobüsü aratması yaparak rahatlıkla yolculuk yapabilirler.

Denizli'ye nasıl gidilir?

Denizli otobüs bileti veya Denizli yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Denizli otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Çal Hakkında

Ege bölgesinin kuzeydoğusunda yer alan Denizli iline bağlı bir ilçe olan Çal, antik dönemlerden günümüze kadar yerleşim yeri olarak kullanılmıştır.

Antik dönemde adı “Mosyna” olan yerleşim yerin Türklerin gelmesiyle ismi “Çal” olmuştur. Doğal güzelliklerinden dolayı bu ismi alındığı kaynaklarda yer almaktadır. Uzun süre ilçe yerine bir bölge olarak “Çal Yöresi” olarak adlandırılan bölgenin merkezi Demirciköy'dür.

İlçe çevresinde yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında, Roma dönemine ait bazı kalıntıların bulunması, yerleşim yerinin uzun dönemler öncesine tanıklık ettiğini en iyi şekilde göstermektedir.

Deniz il merkezine 43,5 km. uzaklıkta yer alan Çal’ın nüfusu, 2015 sayımlarına göre 19,699 olarak belirlenmiştir. Denizli otobüs bileti alarak il merkezinden hareket eden Çal minibüsleriyle ulaşım sağlanabilmektedir.

Çal’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Denizli otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Çal Kalkışlı Popüler Firmalar

Hazırlanıyor...