Dazkırı Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Afyonkarahisar - 3

Telefon Alan Kodu

272

Otogar Sayısı

0

Afyon şehir merkezine 141 km. uzaklıkta bulunan Dazkırı, Afyon ilçesi olmasına rağmen, Akdeniz bölgesinde yer almaktadır.

Denizli’ye 80 km. uzaklıkta olan ilçe; Başmakçı, Dinar ve Evciler ilçeleri ile birlikte Akdeniz bölgesinde Göller Yöresinde yer almaktadır. Dazkırı, kışları soğuk, yazları ise ılık geçen bir yerdir. Batısında Beşparmak Dağları, güneyinde Acıgöl’ün yer alması ilçeye farklı bir güzellik katmaktadır. Hitit, Lidya, Pers İmparatorluğu, Makedonya İmparatorluğu, Roma ve Bizans imparatorlukları gibi önemli egemenliklerin altında kalan ilçe, günümüzde modern yüzüyle kendinden söz ettirmektedir. İlçe minibüsleriyle Afyon merkezinden ulaşılabildiği gibi Denizli otobüs bileti ile de ulaşılabilen Dazkırı’nın nüfusu 2015 sayımlarına göre 11.010 olarak belirlenmiştir.

Dazkırı’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Afyon otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Dazkırı Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Dazkırı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Dazkırı Otobus Bileti Almak için Dazkırı Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Dazkırı Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
İzmir - Dazkırı 50 TL
Isparta - Dazkırı 30 TL
Ankara - Dazkırı 80 TL
.
Hazırlanıyor...