Çivril Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ÇİVRİLOTOGAR

Çivril Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Denizli - 20

Telefon Alan Kodu

258

Otogar Sayısı

0

Denizli’nin bir ilçesi olan Çivril, adını Bizans dönemlerinden alır.

12. Yüzyıldan kalma belgelerde yerleşim yerinin adı Rum yazımı ile " Tribritzi " şeklinde geçmektedir. Selçukların Anadolu’ya gelmesinden sonra buraya yerleşen Türkmenler, buraya “Çivril” adını vermişlerdir. Anlamı “suyu bol olan yer”dir.

İlçe, tarihinde önemli savaşlarda boy göstermiştir. Önce Çivril - Myriokephalon Savaşı, daha sonra da Kurtuluş Savaşı döneminde verdiği 80 şehit ile ön plana çıkmaktadır.

Denizli il merkezine 80 km. uzaklıkta yer alan Çivril’in nüfusu, 2015 sayımlarına göre 60,716 olarak belirlenmiştir. Denizli otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden minibüs ve diğer araçlarla ulaşım sağlanabilmektedir.

Çivril’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Denizli otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Çivril Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Çivril Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Çivril Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Çivril Otobus Bileti Almak için Çivril Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Çivril Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Isparta - Çivril 45 TL
Kütahya - Çivril 60 TL
.
Hazırlanıyor...