Cide Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Kastamonu - 37

Telefon Alan Kodu

Otogar Sayısı

0

Batı Karadeniz bölgesinde Kastamonu iline bağlı bir ilçe olan Cide, M.Ö 1100-700 yılları arasında Paflagonyalıların kurduğu tahmin edilen yerleşim yerlerinden biridir.

Ancak net olarak bir bilginin mevcut olmadığını söylememiz gerekiyor. Cide’nin 12 km. kuzeybatısında yer alan Kytoron, kapalı bir liman kenti olarak geçmektedir. Tarihi kaynaklara göre bu kalıntılar, Orta Çağ’dan günümüze kadar ulaşmıştır.

Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlı dönemlerini görerek günümüze gelen Cide’de tarihi kalıntıların sayısı oldukça fazladır. Bu da turistik geziler için ideal bir nokta olmasını sağlamaktadır. Kastamonu il merkezine 86 km. uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu, 2015 sayımlarına göre 23,838 olarak belirlenmiştir.

Kastamonu otobüs bileti alarak merkezden hareket eden araçlarla Cide’ye ulaşım sağlanabilmektedir.

Cide’ye nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Kastamonu otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Cide Otobus Firmaları

En Çok Tercih Edilen Cide Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Cide Otobus Bileti Almak için Cide Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Cide Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Zonguldak - Cide 40 TL
Samsun - Cide 70 TL
Karabük - Cide 30 TL
İzmir - Cide 130 TL
Giresun - Cide 90 TL
Hazırlanıyor...