Çay Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ÇAY
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ÇAY
İSTANBUL (Esenler)
ÇAY
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ÇAY
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ÇAY
İSTANBUL (Esenler)
ÇAY
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ÇAY
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ÇAY

Çay Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Afyonkarahisar - 3

Telefon Alan Kodu

272

Otogar Sayısı

0

Afyon’a 49 km. uzaklıkta bulunan Çay ilçesi, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinin kesiştiği güzergâh üzerinde yer almaktadır.

İlçenin doğusunda Sultandağı, güneyinde Yalvaç, batısında Şuhut ve Afyon, kuzeyinde Bolvadin bulunmaktadır. Eski Tunç Çağına kadar uzanan tarihi bir geçmişe sahip olan Çay ilçesi, Sultandağı’nın kuzey eteklerinde kurulmuş, doğal güzellikleriyle ön planda olan bir yerleşim yeridir.

Çay’ın büyük bölümünün akarsular ve dağlardan oluşması, engebeli arazilere sahip olmasını tetiklemektedir. Dağlık kesimlerinde hayvancılık ve mera ilçenin ekonomisini ayakta tutarken, arazi kısımlarında tahıl, şeker pancarı, haşhaş ekonomiyi sağlamaktadır.

2015 verilerine göre ilçenin nüfusu 32,093 olarak belirlenmiştir. Çay’a gitmek için il merkezinden hareket eden ilçe minibüsleri kullanılmaktadır.

Çay’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Afyon otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Çay Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...