Çanakkale Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ÇANAKKALE OTOGAR
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ÇANAKKALE OTOGAR
İSTANBUL
Çanakkale(İskele)
Beylikdüzü(Tüyap)
Çanakkale(İskele)

Çanakkale Hakkında

Plaka Kodu

17

Telefon Alan Kodu

286

Otogar Sayısı

0

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale, şehrin adıyla özdeşleşen kuzey batısındaki Çanakkale Boğazı'nın kıyısında yer almaktadır.

Tarihi boyunca her dönem önemli bir kent olmuş ve kent uğruna önemli savaşlar yapılmıştır. Yakın tarih geçmişinde de Çanakkale Savaşı düzenlenmiş, bu savaşta iki taraftan toplamda 500 bin insan hayatını kaybetmiştir. Çanakkale Şehitliği ile ünlü olan kent, modern yapılanmanın boy göstermesiyle daha fazla uğranılan bir şehir haline gelmiştir.

Plaka kodu 17 olan Çanakkale'nin nüfusu, 2014 sayımlarına göre 297.086'dır. Ulaşım açısından alternatiflere sahip olan kente yakın çevreden gelenler, genellikle otobüs yolculuğunu tercih etmektedirler.

Çanakkale'ye nasıl gidilir?

Sitemizden Çanakkale otobüs bileti araması yaparak en uygun otobüs biletini satın alarak seyahatinizin kolay hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Çanakkale otobüs bileti veya Çanakkale yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Çanakkale otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Çanakkale Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...