Bulancak Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (Esenler)
BULANCAK
İSTANBUL
Bulancak
Alibeyköy
Bulancak
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
BULANCAK
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
BULANCAK
İSTANBUL
Bulancak
İSTANBUL
Bulancak
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
BULANCAK

Bulancak Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Giresun - 28

Telefon Alan Kodu

454

Otogar Sayısı

0

Karadeniz kıyısında yer alan Giresun’un Bulancak ilçesi de Hititler döneminde kurulan bir yerleşim yeridir.

M.Ö 1400-1200 yıllarına kadar uzanan geçmişi ile günümüze gelen ilçenin önceki dönemlerde adının “Terastios” olarak geçtiği tarih kaynaklarında yer almaktadır. Batısında Giresun'un Piraziz ilçesi, doğusunda Giresun şehir merkezi yer veren ilçe, Hititlerin elinde iken daha sonraki dönemlerde Pers İmparatorluğunun egemenliği altına girmiş, dönem içinde farklı krallıklar ve uygarlıklara ev sahipliği yaparak Osmanlı dönemine gelmiş, bundan sonra da Türk toprakları içerisinde yer almaya başlamıştır.

1887 yılında belediyelik olan Bulancak, 1934 yılında ilçe olmuştur. İlçenin ekonomisi, tarım ve mera-otlak alanlar üzerindedir. Ayrıca Karadeniz kıyısında yer alması da ekonomik anlamda ilçeye katkı sağlamaktadır.

Giresun il merkezine 15 km. uzaklıkta yer alan Bulancak’ın nüfusu, 2015 sayımlarına göre 63,368 olarak belirlenmiştir. Giresun otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe minibüsleriyle ulaşım sağlanabilmektedir.

Bulancak’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Giresun otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Bulancak Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...