Bozkır Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (Esenler)
BOZKIR
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
BOZKIR
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
BOZKIR

Bozkır Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Konya - 42

Telefon Alan Kodu

332

Otogar Sayısı

0

Akdeniz bölgesinde Konya ilinin bir ilçesi olan Bozkır, Konya Ovası’nda kurulan tarihi uzun dönemlere sahip bir yerleşim yeridir.

M.Ö. 6000’li yıllardan öncesine dayanan geçmişi ile günümüze gelen ilçe, kurulduğu dönemden bu yana pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. M.Ö. 6000’li yıllarda İsaura bölgesinin başkentliğini yapan Bozkır’ın bu dönemdeki adının “İsauraVeus” olduğu tarihi kaynaklarda yer almaktadır. Sırasıyla İsauralılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Anadolu Beylikleri tarafından idare edilen Bozkır ilçesi, Osmanlı döneminden sonra Türk topraklarına dahil edilmiştir. Verimli topraklara sahip olan ilçenin nüfusu, 2015 nüfus sayımlarına göre 27,006 olarak hesaplanmıştır. Bozkır’ın Konya’ya uzaklığı 140 km’dir.

Bozkır’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Konya otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Bozkır Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Bozkır Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Bozkır Otobus Bileti Almak için Bozkır Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Bozkır Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Esenler - Bozkır 150 TL
Hazırlanıyor...