Boyabat Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
BOYABAT
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
BOYABAT

Boyabat Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Sinop - 57

Telefon Alan Kodu

368

Otogar Sayısı

0

Karadeniz bölgesinde Sinop’a bağlı olan Boyabat ilçesinin tarihi, M.Ö. 600 yıllarına dayanmaktadır.

Antik çağlardan kalma ilçenin bu dönemlerdeki adının “Germanikopolis” olduğu tarihi kayıtlarda yer almaktadır. “Boy-Abad” geniş arazi anlamında kullanılan bu ismin tam olarak hangi dönemlere dayandığı bilinmemektedir. Gaşka, Hitit, Paflagonya, Lidya, Pers, Makedonya, Roma, Bizans dönemlerine tanıklık eden Boyabat ilçesi, son olarak Danişment Hükümdarı Gümüş Tekin tarafından fethedilerek Türk topraklarına dahil edilmiştir. Karadeniz’in mavi ile yeşili buluşturan noktalarından biri olması ilgi görmesini arttırmaktadır. 2015 nüfus sayımında Boyabat’ın nüfusu 43,826 olarak hesaplanmıştır. İlçenin Sinop il merkezine uzaklığı 86 km’dir.

Boyabat’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Sinop otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Boyabat Otobus Firmaları

Boyabat Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Boyabat Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Boyabat Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Boyabat Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Boyabat Otobus Bileti Almak için Boyabat Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Boyabat Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Görele - Boyabat 110 TL
Samsun - Boyabat 70 TL
Kastamonu - Boyabat 35 TL
.
Hazırlanıyor...