Boğazlıyan Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Yozgat - 66

Telefon Alan Kodu

354

Otogar Sayısı

0

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinin tarihi, Türklerin Anadolu’ya geldikleri döneme dayanmaktadır.

Tarih kaynaklarında yer alan bilgiye göre buranın yerleşim yeri olması, Bozokların içerisinde bulunan Boğazlıyan oğulları Oymağı ile başlamıştır. Adını da buradan alan ilçede, bu dönemlere ait bazı kalıntılar bulunmaktadır. Oğuzların Bayat boyundan gelen Dulkadiroğlularının oluşturduğu Bozoklar, buraya yerleştikten sonra ilçe toprakları gün geçtikçe büyümeye devam etmiştir. Yozgat’ın güney tarafından yer alan Boğazlıyan'ın nüfusu 2015 sayımlarına göre 33,794 olarak belirlenmiştir. İlçenin Yozgat il merkezine uzaklığı 90 km’dir.

Boğazlıyan’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Yozgat otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Boğazlıyan Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Boğazlıyan Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Boğazlıyan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Boğazlıyan Otobus Bileti Almak için Boğazlıyan Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Boğazlıyan Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Samsun - Boğazlıyan 65 TL
Hazırlanıyor...