Bitlis Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
BİTLİS
İSTANBUL
BİTLİS
İSTANBUL
BİTLİS
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
BİTLİS
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
BİTLİS
İSTANBUL
BİTLİS

Bitlis Hakkında

Plaka Kodu

13

Telefon Alan Kodu

434

Otogar Sayısı

0

Doğu Anadolu bölgesinin tarihi ve bir o kadar da önemli bir kenti olan Bitlis, tarih kaynaklarına göre 5000 ile 7000 yıllık bir geçmişe sahiptir.

Selçuklar ve Osmanlı dönemlerinde de önemli bir konuma sahip olan şehirde, çok sayıda eski yapılı medrese ve cami bulunmaktadır. Şehrin etrafında bulunan Süphan ve Nemrut Dağı dağlarındaki obsidyen (doğal cam yatakları) sayesinde tarih bilimcilerinin tespitleri kentin Neolitik dönemlerden kalma olduğunu ortaya çıkartmıştır.

Plaka kodu 13 olan Bitlis'in nüfusu, 2014 verilerine göre 189.375'tir. Çevre illerden şehre gelenlerin genellikle kullandıkları yöntem otobüs ile yolculuktur. Ulaşımda herhangi bir sorunu olmayan Bitlis'e gitmek için sitemizden Bitlis otobüs bileti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Bitlis'e nasıl gidilir?

Bitlis otobüs bileti veya Bitlis yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Bitlis otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Bitlis Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...