Bismil Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Bismil
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
BİSMİL
İSTANBUL
Bismil
İSTANBUL
Bismil
Alibeyköy
Bismil
Alibeyköy
Bismil
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
BİSMİL
Alibeyköy
Bismil

Bismil Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Diyarbakır - 21

Telefon Alan Kodu

412

Otogar Sayısı

0

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın bir ilçesi olan Bismil, “Basmil Kabilesi” tarafından kurulan bir yerleşim yeridir.

Basmil Kabilesi’nin Urfa ve Arak Mezopotamya yöresinden geldikleri bilinmektedir. Yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında bulunan mezar taşları, 250-400 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bu mezar taşlarının bir kısmının Konya tarafından diğer bir kısmının ise Musul tarafından gelenlere ait olduğu düşünülmektedir.

Karayolu ve demiryolu bağlantısına sahip olan Bismil, Diyarbakır-Batman karayolu üzerinde yer almaktadır. Tarım ile uğraşan halkın yardımına koşan su kaynağı Dicle Nehri’dir.

İl merkezine 40 km. uzaklıkta yer alan Bismil’in nüfusu 2015 sayımlarına göre 113,725 olarak hesaplanmıştır. Diyarbakır otobüs bileti alarak merkezdeki ilçe terminalinden hareket eden araçlarla ulaşım sağlanabilmektedir.

Bismil’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Diyarbakır otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Bismil Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...