Birecik Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL(Esenler)
Birecik
İSTANBUL
Birecik
İSTANBUL
Birecik
İSTANBUL
Birecik
İSTANBUL
Birecik
İSTANBUL
Birecik
İSTANBUL
Birecik
İSTANBUL
Birecik

Birecik Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Şanlıurfa - 63

Telefon Alan Kodu

414

Otogar Sayısı

0

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi, M.Ö yıllarına dayanan bir geçmişe sahiptir.

Aramice  “Birsa” kelimesinden türeyen ve Arapça hisar anlamına gelen “El-Birê” kelimesinden türeyen Birecik adı, antik dönemlere kadar uzanmaktadır. Hititler, Asurlar, Persler, Makedonlar, Seleukoslar gibi önemli medeniyetlerin egemenliği altında kaldıktan sonra Selçuklar ve Osmanlıların egemenliği altında kalarak günümüze ulaşan Birecik, Orta Fırat bölümünde yer almaktadır. Daha önceleri sadece Fırat’ın doğu kısmını kaplarken, yerleşimin artmasıyla birlikte her iki yakasında da yerleşim başlamıştır. 2015 nüfus sayımına göre ilçenin nüfusu 96,000’dir. Birecik’in Şanlıurfa’ya uzaklığı 83 km’dir.

Birecik’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Şanlıurfa otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Birecik Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Birecik Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Birecik Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Birecik Otobus Bileti Almak için Birecik Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Birecik Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Adana - Birecik 50 TL
.
Hazırlanıyor...