Baykan Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Siirt - 56

Telefon Alan Kodu

484

Otogar Sayısı

0

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt’in Baykan ilçesi, 1938 yılında ilçe statüsü kazanmıştır.

İlçenin geçmiş tarihinin bölge ile aynı dönemlere dayandığı düşünülmektedir. Urartuların hâkimiyeti altında kalan bölge, farklı dönemler içerisinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yaparak günümüze gelmiştir. Bölgede yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında elde edilen buluntular, bölgenin geçmiş döneminin milattan öncesi dönemlere dayandığını göstermektedir. 2015 yılı nüfus sayımına göre Baykan’ın nüfusu 26,615 olarak belirlenmiştir. İlçenin Siirt il merkezine uzaklığı 48 km’dir.

Baykan’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Siirt otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Baykan Otobus Firmaları

Baykan Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Baykan Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Baykan Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Baykan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Baykan Otobus Bileti Almak için Baykan Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Baykan Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Batman - Baykan 35 TL
Diyarbakır - Baykan 60 TL
Hazırlanıyor...