Bakü Hakkında

Plaka Kodu

Telefon Alan Kodu

Otogar Sayısı

0

Azerbaycan, ülkemize komşu olmakla birlikte soydaşlarımızın yaşam alanıdır.Her geçen gün daha bir gelişen ve güzelleşen ülkenin başkenti Bakü’dür. Bakü, ülkenin batısındaki Hazar denizi boyunca uzanmaktadır. Bu da kente farklı bir güzellik katmaktadır.

Buranın geliri tamamen petrol üzerine kuruludur. Şehirde petrol işletme alanları ülke ekonomisinin mihenk taşı konumundadır. Bu özelliklerini değerlendirdiğinizde kentin güzelliklerine en iyi şekilde sahip olma avantajına sahip olacaksınız.Tabi ekonomisinin yanında bir de Bakü’nün tarihinin de incelenmesi gerektiğini söylememiz gerekiyor. Kentin dört bir yanında kendini gösteren tarihi yerler, kente turistlerin daha fazla gelmesine neden olmaktadır. İpekyolu üzerinde en önemli noktalardan biri olması, geçmişinde farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmasını tetikleyen unsurlardan biridir.Gezilecek alanları oldukça fazla olan Bakü, tarihi ve turistik yerleri ve doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir şehirdir.

Kentin modern yüzü kendini en iyi şekilde gösterebiliyor. Bunun yanında çevresinde tarihi surların olması da farklı bir hava katıyor şehre. Avrupa ve İslam tarzı yapılanmaların fazlasıyla karşınıza çıkacağı şehirde, güzel zamanların keyfini yaşayacak, tatil günlerinizin daha şık ve güzel geçmesini sağlayacaksınız.

Tüm yönleriyle keyif veren bir tatil yapabileceğiniz şehirde Kız Kulesi, Şirvanşahlar Sarayı, Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Azerbaycan Halı Müzesi, Bibi-Heybat Mosque, Azerbaycan Edebiyatı Müzesi, Azerbaycan Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Fountains Square, Baku, Bakü Körfezi, Taza Pir Mosque, Abşeron Millî Parkı, Bakü Modern Sanat Müzesi, Azerbaycan Ulusal Tarih Müzesi ve Bakü Televizyon Kulesi gibi yerler şehrin görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.Tabi bunlar haricinde de birbirinden farklı alanlarda en iyi şekilde zamanınızı değerlendirebilir, Bakü güzelliklerini yerinde görme imkanına sahip olabilirsiniz. Hayranlık uyandıran yönleriyle şehri yerinde tanımak sizin için de keyif verici olacaktır.

Yeni yapılanması ile oldukça şık bir şehir görünümüne bürünen Bakü’de alışveriş konusu da oldukça ileri seviyeye gelen konulardan biridir.

Kent meydanı, Nizami Caddesi, TSUM Mağazası gibi yerler, kentin önde gelen alışveriş merkezleridir. Giyim, halı, el sanatları gibi alışverişlerinizi kolaylıkla yapabileceğiniz şehirde bir de günlük alışveriş ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz marketler de bulunmaktadır.
Biletbayi.com farkıyla keyifli bir tatil yapmak isteyenlere sunduğumuz ayrıcalıkları değerlendirerek, ucuz otobüs bileti bulma noktasında beklediğinizden çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Bakü bileti rezervasyonu yaptırmak için yapmanız gereken tek şey sitemizin “arama” alanından şehrin ismini yazmak olacaktır.

Günümüzde de oldukça önemli bir noktada yer alan kent, gezilecek yerleri ile gidenlerin kendine hayran bırakmaya yetiyor.Biletbayi.com sitemizden sizlere sunduğumuz ayrıcalıkları değerlendirerek vaktinizi en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.Bakü otobüs biletlerini inceleyerek şehre en uygun fiyatlı ve konforlu seyahatin tadını çıkartabilirsiniz.
 

biletbayi.com Kullanıcılarının Bakü Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...