Babaeski Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Kırklareli - 39

Telefon Alan Kodu

288

Otogar Sayısı

0

Marmara bölgesinde Kırklareli’nin bir ilçesi olan Babaeski, M.Ö. 5. Yüzyıla dayanan geçmişi ile günümüze kadar gelebilmiş yerleşim yerlerinden biridir.

Ergene Ovası’nda yer alan ilçenin dağları yok denecek kadar azdır. Tarım ile ilgilenen halk, sanayi alanında da aktif bir şekilde çalışmaktadır. İlçenin adının yörede bulunan “Baba Ağacı”ndan geldiği bilgisi kaynaklarda yer almaktadır. Kurulduğu dönemden bu yana birçok medeniyete beşiklik eden Babaeski; Bizanslılar, Amucalar ve Osmanlı egemenliği altına girmiş bir yerleşim yeridir. Bölgede tarihi değeri yüksek kalıntılar ve eserler bulunmaktadır. 2015 nüfus sayımına göre 47,851 nüfusa sahip olduğu tespit edilen Babaeski’nin Kırklareli’ne uzaklığı 37 km’dir.

Babaeski’ye nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Kırklareli otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Babaeski Otobus Firmaları

Babaeski Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Babaeski Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Babaeski Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Babaeski Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Babaeski Otobus Bileti Almak için Babaeski Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Babaeski Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
İzmir - Babaeski 125 TL
Silivri - Babaeski 45 TL
İstanbul - Babaeski 44 TL
Burdur - Babaeski 150 TL
Bolu - Babaeski 100 TL
Hazırlanıyor...