Azdavay Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Azdavay
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
AZDAVAY
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
AZDAVAY

Azdavay Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Kastamonu - 37

Telefon Alan Kodu

366

Otogar Sayısı

0

Batı Karadeniz bölgesinde yer alan, tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Kastamonu ilçelerinden biri de Azdavay ilçesidir.

İlçe, Paflagonyalıların döneminden başlayarak Etiler, Lidyalılar, Helenler, Romalılar ve Bizanslar'ın egemenliği altına girerek günümüze kadar gelmiştir. 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet’in Kastamonu’yu Osmanlı topraklarına dahil etmesiyle birlikte Azdavay ilçesi de Osmanlı hakimiyeti altına girmiştir.

Daha önceleri Daday ilçesine bağlı olan ilçe, 1946 yılında buradan ayrılarak ilçe statüsüne yükselmiştir. Doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile ön plana çıkan Azdavay, Kastamonu il merkezine 48 km. uzaklıkta yer almaktadır. 2015 nüfus sayımına göre ilçenin nüfusu 6,885 olarak belirlenmiştir.

Kastamonu otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçlarıyla Azdavay’a ulaşım sağlanabilmektedir.

Azdavay’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Kastamonu otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Azdavay Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Azdavay Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Azdavay Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Azdavay Otobus Bileti Almak için Azdavay Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Azdavay Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
İstanbul - Azdavay 140 TL
Hazırlanıyor...