Aşkale Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Aşkale
İSTANBUL
Aşkale
İSTANBUL
Aşkale
Alibeyköy
Aşkale
İSTANBUL
Aşkale
İSTANBUL
Aşkale
İSTANBUL
Aşkale
Alibeyköy
Aşkale

Aşkale Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Erzurum - 25

Telefon Alan Kodu

442

Otogar Sayısı

0

Doğu Anadolu bölgesinde, Erzurum’a bağlı bir ilçe olan Aşkale, tarihi dönemi oldukça uzun zamanlar öncesine dayanmaktadır.

Coğrafi konum itibariyle birçok medeniyet buraya hakimiyet kurmak istemiş ve dönemsel olarak bölge farklı egemenliklerin yönetimi altına girmiştir. M.Ö 1700 yılında Hititler tarafından kurulan Aşkale, MS 395 yılında Roma imparatorluğunun egemenliği altına girmiştir. MS 650 yılında Bizans imparatorluğunun egemenliği altına giren ilçe, Otlukbeli Savaşı’ndan sonra Osmanlı topraklarına dahil edilmiştir.

Erzurum il merkezine 50 km. uzaklıkta yer alan Aşkale’nin nüfusu, 2015 sayımlarına göre 23,471 olarak belirlenmiştir. Erzurum otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe minibüsleriyle Aşkale’ye ulaşım sağlanabilmektedir.

Aşkale’ye nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Erzurum otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Aşkale Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Aşkale Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Aşkale Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Aşkale Otobus Bileti Almak için Aşkale Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Aşkale Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Isparta - Aşkale 170 TL
Rize - Aşkale 70 TL
Van - Aşkale 80 TL
Mersin - Aşkale 160 TL
Bayburt - Aşkale 25 TL
.
Hazırlanıyor...