Ardahan Otobüs Seferleri

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
ARDAHAN
İSTANBUL
ARDAHAN
Ardahan Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde, Karadeniz sınırında Kafkaslar üzerine kurulu olan Ardahan, 1992 yılına kadar Kars iline bağlı bir ilçe idi.


Bu dönemden sonra il statüsü kazanan Ardahan, tarihi çok uzun dönemler öncesine dayanan bir kenttir. Kaynaklarda yer alan bilgilere göre MÖ 680 yılarında Kafkaslar kuzeyinden gelen altı göçebe İskitler Ardahan bölgesini Van/Urartu İmparatorluğu'ndan almışlardır.

Bu dönemden sonra Makedon Krallığı Büyük İskender tarafından alınmış daha sonra Selçukların hakimiyeti altına girmiş, bu dönemden sonra çeşitli kabileler tarafından yerleşim yeri olarak kullanılarak Osmanlı egemenliği altına girmiştir.

Günümüze gelindiğinde, turizm açısından pek tercih edilmeyen bir il olarak karşımıza çıkmaktadır. İl plaka kodu 75 olan Ardahan'ın nüfusu 2015 sayımlarına göre 41,422'dir.

Şehre çevre illerden gelenlerin tercih ettikleri yolculuk tipi otobüs yolculuğudur. Sitemizden de satışını yaptığımız Ardahan otobüs bileti ayrıcalıklarını değerlendirerek rahat bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

Ardahan'a nasıl gidilir?

Ardahan otobüs bileti veya Ardahan yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Ardahan otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Ardahan Kalkışlı Popüler Firmalar

Hazırlanıyor...