Amasra Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Bartın - 74

Telefon Alan Kodu

378

Otogar Sayısı

0

Amasra, Batı Karadeniz bölgesinde Bartın iline bağlı bir ilçedir.

13. yüzyılda Cenevizliler tarafından ele geçirilen Amasra’ya 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet bir sefer düzenler ve rivayete göre Amasra’yı gördüğünde hayranlığını “ Lala,lala! Çeşm-i cihan bu mu ola?” sözleriyle gösterir. Denize doğru uzanmış bir burun ve burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı bağımsız adalarına sahip olan Amasra balık lokantaları, otelleri ve ev pansiyonlarıyla çekici bir turizm bölgesidir. Amasra’nın şehir merkezine uzaklığı 17 km.‘dir ve ilçe nüfusu 2016 sayımlarına göre 14.984’tür.

Amasra’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Bartın otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Amasra Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Amasra Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Amasra Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Amasra Otobus Bileti Almak için Amasra Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Amasra Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Ankara - Amasra 95 TL
.
Hazırlanıyor...