Alanya Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ALANYA
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ALANYA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ALANYA
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ALANYA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ALANYA
İSTANBUL
Alanya
Alibeyköy
Alanya
İSTANBUL (Esenler)
Alanya

Alanya Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Antalya - 7

Telefon Alan Kodu

242

Otogar Sayısı

0

Akdeniz’de Antalya’ya bağlı bir ilçe olan Alanya, turizm dünyasının üzerinde en çok durduğu yerlerden biridir.

Geçmiş tarihi ve günümüz olanaklarıyla kendinden çok fazlasıyla söz ettiren Alanya’ya her sezon yerli ve yabancı turistlerin akın etmesi, tatil adına sunduğu güzelliklerini göstermektedir.

Alanya, tarih boyunca birçok farklı isimle anılarak günümüze gelmiş ve farklı dönemlerde, farklı egemenlikler altında kalmıştır. Bu yönüyle de tarihi değerinin oldukça yüksek olduğunu söylemek gerekiyor. Antik çağda Pamfilya ile Kilikya arasında kalan Alanya, Herodot'a bölge insanları Truva savaşı sonrası Anadolu'ya gelenlerin soyundan gelmektedir.

Ekonomisi tamamen turizme dayanan ilçe, ulaşım olanakları bakımından stabil bir konumdadır. Özellikle yaz dönemlerinde Alanya otobüs bileti satışlarının çok fazlasıyla yükseldiğini belirtmek gerekiyor.

2014 nüfus sayımlarına göre nüfusu 285.407 olan ilçe, yaz aylarında neredeyse iki katına çıkmaktadır. İlçeye ulaşmak için Antalya otobüs bileti alarak güzergah üzerinden gidilebilir veya şehir merkezinden Alanya’ya hareket eden ilçe minibüsleri veya otobüsleriyle gidilebilmektedir.

Alanya’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Antalya otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Alanya Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...