Aksaray Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
Alibeyköy
AKSARAY
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
AKSARAYOTOGAR
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
AKSARAYOTOGAR
İSTANBUL
AKSARAY
Alibeyköy
AKSARAY
İSTANBUL
AKSARAY
İSTANBUL
AKSARAY
İSTANBUL
AKSARAY

Aksaray Hakkında

Plaka Kodu

68

Telefon Alan Kodu

382

Otogar Sayısı

0

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray, daha önce Niğde ilinin bir ilçesi idi.

1989 yılında ilden ayrılarak il statüsü kazanan Aksaray, Niğde'nin kuzeybatısında, Konya'nın doğusunda, Ankara'nın güneydoğusunda yer almaktadır.

İlk Çağlar'dan kalma bir yerleşim yeri olan Aksaray'ın bu dönemlerde adının "Arkhelais" olduğu kaynaklarda yer almaktadır. "Aksaray" adını, Evliya Çelebi'nin "Seyahatname" adlı kitabında yer aldığına göre II. Kılıçarslan'ın yaptırdığı beyaz saraydan almıştır.

İl plaka kodu 68 olan Aksaray'ın nüfusu, 2015 verilerine göre 384.252'dir. Yapılanmalar noktasında geri kalmayan şehrin çevre yolu otobüs yolculuğuna uygun olması, çevre illerden Aksaray'a gelenlerin otobüs seyahatini tercih etmelerini etkilemektedir.

Sitemizden de arama yaparak Aksaray otobüs bileti bulabilir, firmaları karşılaştırarak en ucuz otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Aksaray'a nasıl gidilir?

Aksaray otobüs bileti veya Aksaray yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Aksaray otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Aksaray Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...