BİLETBAYİ WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

www.biletbayi.com web sitesinde sunulan hizmetler TATİL REHBERİ TURİZM VE TİC İTH İHR A.Ş tarafından sağlanmaktadır. Söz konusu firmamız, sözleşme boyunca “şirket” olarak anılacaktır. Web sitemizin yasal hakları ve hizmet koşulları şirkete ait olup sözleşme üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Ancak yapılan değişiklikler, güncel olarak site üzerinden yayınlanarak kullanıcıların bilgisine sunulacaktır.

www.biletbayi.com kullanım koşulları sözleşmesi, siteye üye olan, hizmetlerden yararlanan gerçek veya tüzel kişi tarafından kabul edilmiş sayılır. İşbu, “Kullanım Koşulları” ve “Üyelik Sözleşmesi” maddeleri, yapılan değişiklikler kabul edilmiş olarak görülür ve hukuki durumlarda sözleşmede geçerli olan maddeler gösterilir.
ŞİRKET, www.biletbayi.com web sitesi üzerindeki hizmetleri, “Kullanıcı Sözleşmesi” ve “Üyelik Sözleşmesi” maddelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Tanımlamalar:

Biletbayi.com, TATİL REHBERİ TURİZM VE TİC İTH İHR A.Ş tarafından belirlenen hizmetlerin sunumunda online (çevrim içi) olarak hizmet veren bir web sitedir.
ÜYE: Üyelik yapmak isteyen kullanıcılar, “ÜYELİK SÖZLEŞMESİ” bölümünde kullanıcıların bilgisine sunulan tüm maddeleri kabul etmiş sayılır ve başvurular ŞİRKET tarafından değerlendirilerek kabul edilir veya ret edilebilir.

KULLANICI: www.biletbayi.com web sitesinden hizmet alırken, üyelik yapmadan faydalanan kişidir. “Kullanıcı” hizmet aldığı tüm alanlarda “KULLANIM KOŞULLARI” sözleşmesini kabul edilmiş olarak görülür.

LİNK: Sitemiz üzerinden farklı bir bölüm veya siteye verilen veya farklı bir siteden, www.biletbayi.com web sitemize verilen bağlantılardır.
KİŞİSEL BİLGİ: Sitemize üye olan kişilerin (ad, soyad, adres, e-posta adresi, telefon numarası, IP numarası) ve kullanıcının sitemiz üzerinden hangi bölümleri, hangi saatlerde ziyaret ettiği bilgilerdir.

HİZMET: www.biletbayi.com web sitemiz üzerinden kullanıcılara sunulan bilet satışının genel adıdır.

BİLET: www.biletbayi.com üzerinden seyahat etmek için satın alınan biniş kartı/mali bilet satın alma hakkını ifade etmektedir.

İÇERİK: www.biletbayi.com web sitesinde kullanılan materyaller (yazı, görsel, adres, tanıtım) bilgilerinin genel adıdır.

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

www.biletbayi.com aracılığı ile sunulan hizmetlerden yararlanmak için üye olunurken dikkat edilmesi gereken maddeler, işbu sözleşmede belirtilmiştir. Site hizmetlerinden yararlanan gerçek/tüzel kişiler, sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar.

KİŞİSEL BİLGİ: Kullanıcının kişisel bilgileridir. (İsim soyisim, telefon numarası, adresi, e-posta adresi vs.) gibi bilgilerdir.
TAŞIYICI FİRMA: ŞİRKET’in doğrudan veya dolaylı şekilde anlaşma sağladığı kişi, kurum ve kuruluşlardır.

Hizmetlerin Kapsamı:


ŞİRKET’in taşıyıcı firmaların belirlediği “Kullanım Sözleşmesi” kapsamında sundukları hizmetlerin, www.biletbayi.com üzerinden son kullanıcıya ulaştırılmasıdır.
ŞİRKET’in web sitesi üzerinden satın alınan biletlerin iptal/iadelerinin gerçekleştirilme işlemi taşıyıcı firmanın belirlediği kurallar çerçevesinde yapılmaktadır.
İşbu sözleşme, firmaların kendileri ve müşteri menfaatini düşünerek belirledikleri kurallardır. Kuralların sorumluluğu tamamen taşıyıcı firmaya bağlıdır.

ŞİRKET ile anlaşması olan kişi, kurum ve kurumsal firmalar, kullanıcıya BİLET satmama hakkını saklı tutarlar. Hizmetin herhangi bir şekilde iptal edilmesi veya aksamasından www.biletbayi.com sorumlu değildir. Bu tip durumlarda başvurulması gereken yer taşıyıcı firmalardır. Sitemiz üzerinden satın alınan biletlerin garantisini hiçbir şekilde ŞİRKET sağlamamaktadır.

www.biletbayi.com web sitesi üzerinden satın alınmış biletlerin zamanında kullanılmaması veya sefer saatine geç kalınmış olmasından dolayı iptal edilen biletlerin iadesi yapılamaz, ŞİRKET herhangi bir şekilde ücret ödemesi yapmaz.

www.biletbayi.com sitesi, ŞİRKET ve ŞİRKET ortakları, sebebi ve süresi dışında yaşanan aksiliklerden sorumlu tutulamaz. Yaşanabilecek olası bir sıkıntıda, kasti bir durum söz konusu değilse 3. Şahısların hasar ve zarar kaybından ŞİRKET mesul olmayıp, tazminat veya cezalandırıcı herhangi bir şeye tabii tutulamaz.

ŞİRKET, kendi bünyesinde ortak çalıştığı firmalardan bağımsız olarak “KAMPANYA” düzenleme hakkını saklı tutar.

ŞİRKET, sefer iptallerini sadece otobus firmaları yapabilir , firmamizin böyle bir yetkisi yoktur.

ŞİRKET, www.biletbayi.com web sitesi üzerinde değişiklik yapma hakkına, sözleşme yenileme hakkına ve hizmet durdurma/başlatma hakkına sahiptir. Ancak tüm bunlar yapılırken kullanıcıların bilgisine sunulur.

Genel Hükümler:

www.biletbayi.com web sitesinde, ŞİRKET bünyesinde olmayan hizmetlerin yayınlama hakkına sahiptir. Bu şekilde verilen hizmetler, kullanıcının rahat ulaşmasını sağlamak amacıyla verilir. Ancak herhangi bir sorumluluk, ŞİRKET’e ait değildir. Link verilen site ile ilgili herhangi bir garanti tarafımıza ait değildir. Yaşanabilecek herhangi bir aksama durumunda, ŞİRKET sorumluluğu kabul etmez. Kullanıcı ve link verilen site arasında doğabilecek herhangi bir sorun karşısında, LİNK-KULLANICI sorumludur.

ŞİRKET, www.biletbayi.com üzerinden sunduğu bilgilerin güncelliğinden sorumludur ancak yaşanabilecek fiili değişikliklerin olması durumunda veya ortaklarımızın yapmış oldukları değişiklikler durumunda değişikliklerin gerisinde kalınabilir.

Bu tip durumlardan dolayı meydana gelecek aksaklıklar veya sorumluluklar ŞİRKET tarafından incelemeye alınır, sorun tarafımıza ait ise gerekli haklar sahiplerine iade edilir. Sitemizin güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, belli bir amaca uygunluğu, ŞİRKET bünyesinde olmayıp farklı yerlere verilen LİNK’lerin garantisi verilmez.

KULLANICI; sitemiz üzerinden herhangi bir şekilde “Download” (indirme) ve “Upload” (yükleme) işlemleri yapamaz. Yine de bunun haricinde sitemiz üzerinden alınan materyaller (görsel ve içerikler)den dolayı virüs, spam, spyware veya bunlara benzer diğer kötü amaçlı yazımlardan sorumlu değildir. Kişisel bilgisayar, mobil cihazların kullanımı tamamen kullanıcıya ait olup, yaşanabilecek herhangi bir aksilik durumunda ŞİRKET veya www.biletbayi.com sorumlu değildir.

İşbu, yukarıda belirtilen “Genel Hükümler” ŞİRKET’in değiştirilme, yenilenme, feshetme tasarrufundadır. Ancak tüm bunlar yapılırken, kullanıcı bilgilendirilir. Sitemiz üzerinden hizmet alan tüm kullanıcılar, yukarıda zikredilen maddeleri ve koşulları kabul etmiş sayılırlar.

www.biletbayi.com dahilinde hizmet veren üçüncü şahısların yapacakları herhangi bir hatadan, aksamadan, hizmet koşullarına aykırı hareket edenlerden ŞİRKET mesul değildir. Her kullanıcı veya üçüncü şahıs, sitemizi kullanırken belirtilen hükümleri kabul etmiş olarak sayılırlar. Kullanıcılar, sitemiz üzerinden üçüncü şahısların verdikleri hizmetlerde yaşanan aksamalardan dolayı ŞİRKET’i sorumlu tutamaz. Sorumluluk, kullanıcı ile üçüncü şahıs arasındadır.

www.biletbayi.com ŞİRKET tarafından yönetilen online hizmet ağıdır. Burada yer alan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler ile sair sınaî ve fikri mülkiyet hakkı gibi detaylar ŞİRKET’in lisanslı olarak satın aldıklarıdır. Bunlar üzerinden yapılacak herhangi gayri yasal işlem durumunda ŞİRKET, hukuki süreç başlatma hakkına sahiptir.

www.biletbayi.com üzerinde yayınlanan; materyaller, görseller, yazılım kodları, güvenlik uygulamaları gibi sitenin kendine ait olan herhangi bir hizmetinin izinsiz olarak kopyalanması, çoğaltılması, ticari amaçla kullanılması yasaktır. Kullanıcı, üye olduktan sonra belirtilen yasakları da kabul etmiş sayılır ve herhangi bir izinsiz kullanma, çoğaltma ve dağıtma girişiminde bulunduğunda, ŞİRKET tarafından IP adresi, kişisel bilgileri ilgili mahkemelerle paylaşılarak haklarında hukuki işlem başlatma hakkına sahiptir.

ŞİRKET, www.biletbayi.com kullanıcılarının site üzerinden tarafımıza iletilen bilgileri, “Gizlilik Politikası” ve “Web Site Kullanım Koşulları” kapsamında kullanabilir, verileri işleyerek veri tabanına kaydedebilir.

ŞİRKET, kullanıcıların IP adreslerini, iyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs. bilgileri istatistik değerlendirme, kampanya oluşturma gibi durumlarda kullanıcıların kişisel bilgilerini koruma sözü vererek kullanım hakkına sahiptir.

İşbu, “Kullanım Koşulları” sözleşmesi ŞİRKET tarafından hazırlanmış olup gerekli görüldüğü yer ve zamanlarda değiştirme veya tamamen kaldırma hakkına sahip olduğunu beyan eder, www.biletbayi.com üzerinden hizmet alan kayıtlı/kayıtsız kullanıcıların tüm bu sözleşme maddeleri kabul etmiş olarak sayar.

Üyelik ve Kullanıcı İlişkileri:


18 yaşından gün almış kişiler, sitemizin “üyelik” bölümünden kullanım koşullarını okuduktan sonra verilen formu gerçek bilgileriyle doldurarak üye olabilirler.
Verilen bilgilerin (isim, soyisim, telefon, e-posta adresi, adres vs.) bilgilerin doğruluğundan emin olun. Alınan hizmetlerin sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için bu bilgilerin gerçeği yansıttığını bilmeniz gerekiyor. Bilgilerin yanlış olması durumunda alınan hizmetin elde edilmemesinden ŞİRKET sorumlu tutulamaz.

Sitemizde her bir “üye adı” tek kişiye özel olup ikinci veya üçüncü bir kişi tarafından aynı isim kullanılamaz.

www.biletbayi.com, üyelerin herhangi bir şekilde toplum kurallarını ihlal etmesi durumunda üyelik işlemini tek taraflı olarak iptal etme hakkında sahip olup, bu gibi davranışlardan dolayı kullanıcıların rahatsız edilmesi durumunda, üyeyi sorumlu tutar. ŞİRKET, bu tip davranışlarda bulunanlardan sorumlu değildir.

Kullanıcılar, www.biletbayi.com web sitesinin diğer kullanıcılarının yaptıkları saldırgan davranışlardan, olumsuz hareketlerden dolayı sorumluluk kabul etmez.

Sorumluluğun Sınırlandırılması:
ŞİRKET, www.biletbayi.com üzerinden haksız yere çalınmış, kopyalanmış ve dağıtılmış verilerden dolayı meydana gelecek herhangi bir aksamadan sorumlu değildir. Sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelen sorunlardan dolayı şirket sorumlu tutulamaz, hasar ve tazminat bedelleri ilgili kişilerden temin edilir. www.biletbayi.com veya link verilen diğer web sitelerine erişilmesi ya da www.biletbayi.com’un kullanılması ile ŞİRKET’in, kullanım/ziyaret sonucunda, doğabilecek her tür sorumluluktan, mahkeme ve diğer masraflar da dahil olmak üzere her tür zarar ve talep hakkından ayrı kılındığı kabul edilmektedir.

Devir

ŞİRKET, bu sözleşmeyi bildirim yapmaksızın devretme hakkına sahiptir. Ancak kullanıcı, bu sözleşmeyi veya sözleşmenin herhangi bir bölümünü devretme hakkına sahip değildir.

Mücbir Sebepler

Hukuken mücbir sebeplerden dolayı ŞİRKET “WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI”nı geç ifa etme veya ifa etmemekten dolayı sorumlu tutulamaz. Bu tür durumlarda şirket herhangi bir tazminat ödemez, sorumluluk kabul etmez.

İşbu “WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ" nden kaynaklanacak ihtilaflar Türk Hukuku'na tabidir ve (MAHKEME BİLGİSİ GELECEK) ŞİRKET'in, Kullanıcı’nın bulunduğu ülkede dava açma hakkı saklıdır.

Yürürlülük ve Kabul

İşbu sözleşem, ŞİRKET tarafından hazırlanmış olup www.biletbayi.com sitesi üzerinden yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olup, her kullanıcının yukarıda zikredilen maddeleri okuduğu ve kabul ettiği kabul edilir.

İletişim:
Firma : Tatil Rehberi Turizm ve Tic. İth.ve İhr.A.Ş.
Adres: Armutalan Mh. Yunus Nadi Cad. No:126/5
Marmaris / MUĞLA
Tel : +90 252 417 71 11
Otobüs Biletimi Nasıl İptal Ederim?
Online otobüs bileti iptal etme koşulları ve iptal etme adımları için aşağıdaki talimatları dikkatlice okuyunuz.
 Uçak Biletimi Nasıl İptal Edebilirim?

Online olarak satın alınan biletlerim iptali, sitemiz üzerinden gerçekleştirilememektedir. Biletinizi iptal etmek için en az 24 saat önce (0850) 430 4 430 numaralı telefonumuzu arayarak “Uçak biletleri” bölümüne bağlanarak biletinizi iptal edebilirsiniz.
Not: Uçak bileti iptal ederken, ödediğiniz ücretin belli bir oranında kesinti yapılır. Bu kesintiler, havayolu şirketlerinin belirlediği oranlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
 
.
Hazırlanıyor...